CO JE BILLIBALL?

  • nová atraktivní hra spojující dva na první pohled neslučitelné sporty - billiard a fotbal
  • sport využívající fotbalové schopnosti místo kulečníkového tága
  • jednoduchá možnost, jak zpestřit prostředí v kolektivu
  • způsob, jak odlákat mládež od herních konzolí

 

Základní parametry:

  • rozměry hřiště: 620 x 350 x 20 cm (d/š/v)
  • indoorové i outdoorové provedení
  • možnost individualizace (loga, barevné řešení...)
  • jednoduchá a rychlá montáž

 

Pravidla:

Počáteční umístění míčů je uspořádáno do trojúhelníku jako u příbuzné hry billiard. Míče mají svá čísla a musejí se poskládat od č. 1 v první řadě, přes č. 3, 10 ve druhé, č. 5, 8, 14 ve třetí, č. 15, 7, 11, 2 ve čtvrté a č. 4, 9, 12, 6 a 13 v poslední páté.

Hra začíná kopnutím prvního hráče do bílého míče z vyznačené pozice směrem k seřazeným míčům. Pokud při rozstřelu padne do jakékoliv díry míč, hraje do konce hry daný typ a černý míč nakonec do protilehlé díry, než padl míč poslední. Pokud hráči nepadne do díry míč žádný, střídá jej druhý hráč atd. Za vyřazený míč se počítá ten, který větší částí přešel vyznačenou čáru díry. Hra bez hádek = vyndej odehraný míč z díry!

Pokud hráč netrefí svým kopem žádný svůj míč, nebo zasáhne nejprve protihráčův, jedná se o faul. V tom případě hraje druhý hráč dvakrát z libovolné pozice. Pokud vyletí bílý míč mimo hřiště nebo spadne do díry, druhý hráč může dát bílou kouli na základní pozici a na dva pokusy hrát na své koule umístěné za půlkou hriště. V případě, že vyletí ze hry barevný míč, vrátí se na místo, odkud vyletěl. Pokud kterýkoliv hráč zahraje do díry černý míč dříve než všechny své míče, nebo jej vystřelí ze hřiště, okamžitě prohrává.

Vítězem se stává hráč, jenž jako první umístí všechny míče typu, který na něho připadl při rozstřelu, do děr a nakonec umístí do správného místa černý míč. Výjimkou je situace, kdy během posledního kopu spadne do díry také bílý míč. V tom případě je vítězem soupeř.

 

Pravidla lze individuálně upravovat jako při kulečníku (např. tak, že černá na závěr nemusí padnout do protilehlého rohu)